KONTAKT
Pärnu mnt 323, 11620 Tallinn
Avatud: E-R 10-18
Pood ja varuosad: 526 7000
Hooldus: 525 2235
Mudelikohaste toodete
nägemiseks vali
oma ratas siit
Logi sisse
Registreeru kasutajaks
Ostukorv on hetkel tühi.

Tavahoolduse nime all teostatakse Sinu sõidukile iga-aastane kohustuslik hooldus. Kuna tihti ei tea me sõiduki varasemat hooldusajalugu, siis lähtume olenemata läbisõidunäidiku numbrist miinimumvajadusest (mootoriõli ja õlifiltri vahetus, õhufiltri ja teiste vedelike kontroll) ja teostame lisaks tehnilise kontrolli, mis hõlmab peamiste sõlmede ja kuluosagruppide inspekteerimist. Lähtume seejuures asjaolust, et soovid sõita tehniliselt korras ja ohutu sõidukiga. Sellest tulenevalt: sõlmed, millega seotud kuluosade maksumus on väiksem kui nende kontrolliga seotud töö maksumus, vahetame me üldjuhul ilma Sinu nõusolekut küsimata. Sellisteks tegevusteks on näiteks pidurivedeliku, õhufiltri ja rattalaagrite vahetus. Kui sõlme korrastamiseks on vaja teha suurem kulutus või on kuluosa puhul märkimisväärne valikuvõimalus, siis võtame Sinuga eelnevalt ühendust – selgitame olukorda, pakume välja valikud ja Sina otsustad, kas teeme jutuksoleva töö või mitte ja milliseid kulu- või varuosi kasutame. Kõige levinumalt on sellisteks kuluosagruppideks rehvid, ketikomplekt, piduriklotsid või lekkivad esiamordid.

Kui leiame tööde käigus midagi, mis vajab remonti või on lausa ohtlik, siis võtame samuti Sinuga ühendust ja püüame koos antud olukorra lahendada nii, et tulemus oleks turvaline ja tehniliselt korrektne. Sellisteks olukordadeks võib olla näiteks varasema kukkumiskahjustusega sõiduk, kus alles gondli tagant või midagi lahti võttes selgub, et sõlme on varasemalt püütud ebasobivate töövõtete või materjalidega remontida, kuid tulemus on olnud nn “ühekordseks kasutamiseks” või “ainult müügieesmärgil”.

Kui Sul on soov kasutada oma sõiduki hooldusel mingi konkreetse tootja kuluosi või mootoriõli, siis palun anna sellest teada juba sõiduki tööaja broneerimisel. Kui sa oma soovidest teada ei anna, siis kasutame oma tavapäraseid kaubamärke, mida igapäevaselt müüme ja millega oleme teeninduses aastatepikkuse kogemuse saanud. Meie esimeseks valikuks on Castroli ja Motuli määrdeained, Hiflo filtrid, D.I.D ketid ja kõikide tuntud rehvifirmade toodang. Samuti anna sõidukit hooldusse tuues palun teada kui sa ei soovi, et mõnd tavahoolduse sisse kuuluvat tegevust teeme. Näiteks, kui oled just paar päeva varem vahetanud õhufiltri, siis ei ole meil mõtet sama toimingut kontrolli eesmärgil korrata.

Ja veel – nagu eelpool mainitud, siis teatud mototehnika kasutamise eripäradest tingituna (peamiselt aastane suht väike läbisõit ja tihe käest-kätte liikumine) ei järgi me hoolduse puhul sõiduki läbisõidujärgset tehase hooldusprogrammi, kuid oleme programmist teadlikud. Sellest tulenevalt palume Sul kindlasti sõiduki hooldusaega registreerides mainida, kui soovid, et teostaksime sel korral sõidukile tehasepoolse läbisõidupõhise hooldusprogrammi. Eelkõige on see vajalik selleks, et paljudel tsiklitel on ette nähtud teatud välbaga klapivahede kontroll ja vajadusel reguleerimine, kuid antud töö hõlmab ajaliselt kordades rohkem töötunde kui kulub tavapärasele hooldusele, sestap peame tööd graafikusse pannes teadma sellega arvestada.