KONTAKT
Pärnu mnt 323, 11620 Tallinn
Avatud: E-R 10-18
Pood ja varuosad: 526 7000
Hooldus: 525 2235
Mudelikohaste toodete
nägemiseks vali
oma ratas siit
Logi sisse
Registreeru kasutajaks
Ostukorv on hetkel tühi.

Remondikoolitus

Järgmistele koolitustele registreerimine

Praktiline “õliste näppude” koolitus

Alustasin kuluosakoolitusega aastal 2008 ja eesmärgiks oli inimeste teadlikkuse tõstmine ning tähelepanu juhtimine olulisematele nüanssidele mototehnika omamisel ja hooldamisel. Kuluosakoolituse puhul oli tegu teoreetilise koolitusega koos näidetega elust enesest. Nüüd aga läheme teemaga sügavamale ja vaatame kuidas mootor töötab, mis on selle sees ning paneme lahtilõigatud mootori pöörlema ning seejärel demonteerime nukkvõllid ja silindripea, vaatame otsa kolbidele ja klappidele ning pealelõunal paneme kõik taas Teie abiga kenasti kokku. Kuna tegu on praktilise koolitusega, kus igaüks saab ka ise töös osaleda, siis on osavõtjate arv piiratud – klass mahutab sellises seades maksimaalselt 15 huvilist, seega soovitan kursuse väljakuulutamise järel registreerimisega kiirustada.

Hommikut alustame elementaarsete vajalike töövahendite, mõnede spetsiifiliste riistade ning kindlasti isikukaitsevahendite tutvustamisega ning teeme juttu sellest, kuidas teha tööd nõnda, et ise terveks jääks ja ka ümbrus puhas oleks ning mootoritöö hiljem ka kvaliteetselt teostatud oleks. Doonoriks on valitud Kawasaki ZX-9R mootor, mis õppeotstarbeliselt lahti lõigatud, kuid kõik vaatlemist vajavad detailid on töös ja liiguvad just nõnda nagu toimivas mootoris tsikli peal. Näeme, kuidas liigub kolb, millal avanevad klapid, mis juhib klapiajastust ja millisel lihtsamal või keerulisemal põhjusel võib mootori sees juhtuda õnnetus.

Peale soojendusharjutusi ja demonstratiivesitust paneme kindad kätte, võtame tööriistakomplekti ning hakkame mootorit lahti võtma. Alustame klapikambrikaanest, nukkvõllidest ja jõuame demontaaziga plokikaane mahavõtuni. Hindame demonteeritud detailide olukorda, puhastame pinnad ja õhtuks peab saama mootor taas töökorda. Proovime ka valet klapiajastust ehk ebakorrektset nukaketi ja nukkvõlli(de) paigaldust ja vaatame, millega selline olukord päriselus lõppeda võib. Päeva lõpul koristame töökoha ja analüüsime tehtud tööd.

Koolituspäev kestab 7 tundi, mille sees on pooletunnine lõunapaus ja kaks lühikest kohvipausi. Koolituse maksumus on kujundatud selliselt, et see oleks vastuvõetav kõikidele, kel meeldib oma kaherattalist ise nokitseda ja hooldada. Igaüks saab kaasa koolituselt korralikud Würthi töökojakindad. Koolituse maksumus on 42 eur inimese kohta ja sisaldab lisaks koolituskursusele ka lõunasööki (tubli päevapraad + jook) ning kohvipause koos pirukatega. Iga osaleja saab kaasa koolitusmaterjalid paberkujul ja tunnistuse koolituse läbimise kohta. Tasuda saab ülekandega arve alusel ette ning see saab olema ka registreerumise kinnituseks. Kui soovite arvet ettevõttele, siis palun teavitada sellest registreerumisel täpsustuste lahtris.

Kiirustage, seltsimehed unetud …

Neeme Ervin