KONTAKT
Pärnu mnt 323, 11620 Tallinn
Avatud: E-R 10-18
Pood ja varuosad: 526 7000
Hooldus: 525 2235
Mudelikohaste toodete
nägemiseks vali
oma ratas siit
Logi sisse
Registreeru kasutajaks
Ostukorv on hetkel tühi.

Kuluosakoolitus

Järgmistele koolitustele registreerimine

Talvine aeg pakub lisavõimalusi – alustasin kuluosakoolitusega aastal 2008 ja eesmärgiks oli inimeste teadlikkuse tõstmine ning tähelepanu juhtimine olulisematele nüanssidele mototehnika omamisel ja hooldamisel. Koolitus osutus ülimalt populaarseks ja enamasti broneeriti koolitus juba paari päevaga täis. Nüüdseks on meil uus, suurem ja mugavam koolitusklass ning hulgaliselt lisandunud näidisõppematerjali. Koolitusklass mahutab maksimaalselt 20 kuulajat, seega soovitan kursuse väljakuulutamise järel registreerimisega kiirustada.

Paljudele ei ole mootorratas just esmane tarbeese ning klassifitseerub pigem hobisõidukiks. Inimestele meeldib tihtipeale ise oma hobi juures nokitseda: remontida, tuunida, “silitada” jne. Kellele aga tsikkel siiski suvine primaarne sõiduvahend, seda enam tuleb tähelepanu pöörata regulaarset hoolt nõudvatele sõlmedele. Mootorrattal on tehnilised sõlmed erinevalt autost oluliselt lühemate hooldusvälpadega, ilmastiku poolt kehvemini kaitstud ja turvakaalutlustel nõuavad tihedamat sekkumist ning kontrolli. Kui auto veermikus miskit puruneb, siis enamasti jääb auto siiski teele ja võib-olla on isegi vaikne edasisõit võimalik. Tsikli veermikus aga piisab rattalaagri kokkujooksust või liiga lõtvadest kodaratest ja õnnetus päädib hoopis maanteekiirusel kraavisõidu või kokkupõrkega.

Kuluosakoolitusel käsitleme kõiki peamiseid kuluosagruppe, räägime lahti mootorratta mootori ja jõuülekande tööpõhimõtte ja komponendid. Peatume kasutatavatel varuosadel ja jagan õpetusi ning nippe nende õigeaegseks ja korrektseks vahetamiseks. Milline erinevus on mootorratta ja auto mootoriõlil, mida tähendab pestav õhufilter, mis on tihenditeta ja mis on X-ring kett, miks peab pidurivedelikku regulaarselt vahetama, mida tähendab süüteküünalde temperatuur ja markeering? See on üliväike osa küsimustest, millele saad kuluosakoolitusel vastuse. Rohkem kui viimase kümne aasta jooksul on mul kogutud häid ja halbu näiteid puudulikest, valedest või hilinenud hooldusprotseduuridest, mis paljudel juhtudel on viinud suurema remondini või rikkunud sootuks tsikli mõne elutähtsa sõlmed.

Koolituspäev kestab 7 tundi, mille sees on pooletunnine lõunapaus ja kaks lühikest kohvipausi. Koolituse maksumus on kujundatud selliselt, et see oleks vastuvõetav kõikidele, kel meeldib oma kaherattalist ise nokitseda ja hooldada. Koolituse maksumus on 36 eur inimese kohta ja sisaldab lisaks koolituskursusele ka lõunasööki (päevapraadi + jook) ning kohvipause koos pirukatega. Iga osaleja saab kaasa koolitusmeterjalid paberkujul ja tunnistuse koolituse läbimise kohta. Tasuda saab ülekandega arve alusel ette ning see saab olema ka registreerumise kinnituseks.

Kes ise käinud ja rahule jäänud, see soovitab sõbrale…

Neeme Ervin